بلاگ

ترک اعتیاد در منزل

ترک اعتیاد در منزل
گاه پیش می آید که برخی از افراد به دلیل انزوا و گوشه گیری علاقه دارند تا در منزل خود اعتیاد را ترک کنند. این مسائل البته می تواند پیچیده تر باشد و از مسائل مالی تا غیره را در بر بگیرد.

قبل از هرچیزی باید در نظر داشته باشید که اعتیاد یک بیماری روان پزشکی می باشد و شخص معتاد پیش از آن که به درمان سلامت جسم خود بپردازد باید از نظر روانی درمان شود. به همین دلیل علاوه بر به دست آوردن سلامت و گذر از دوره ی سم زدایی باید از نظر روانی نیز تحت درمان باشد. به نظر همین دلیل می تواند دلیل مناسبی باشد تا ترک اعتیاد در منزل را به کلی رد کنیم.

یکی از بدترین توع ترک، ترک اعتیاد در منزل است.

هرکاری نیاز به تخصص دارد و ترک اعتیاد هم از این امر مستثنی نیست. از جمله موارد ترک اعتیاد در منزل می تواند ایست قلبی و …. باشد.

ترک اعتیاد حتما باید زیر نظر روانپزشک متخصص صورت بگیرد و برای هر ترک هر نوع ماده ی اعتیاد آور راه حل هایی پیشنهاد شود و به مرحله ی اجرا برسد. حتی گاهی بیمار با بیمار نیز متفاوت است.

دیده شده است که گاهی برخی افراد برای ترک کردن به طور خودسرانه از متادون استفاده می کنند. جالب است بدانید این دارو ها اگر زیر نظر پزشک مورد استفاده قرار نگیرد، بیمار علاوه بر اعتیاد خود به این دارو ها نیز اعتیاد پیدا می کند، و ترک این داروها به مراتب از ترک مواد مخدر دیگر سختتر است.

همچنین از ضررهای دیگر ترک اعتیاد در منزل می توان به ناامیدی و مایوس شدن فرد اشاره کرد که از نظر ذهنی لطمه ی بسیار جدی می تواند باشد. مشاوران ما در روز با موارد زیادی رو به رو می شوند که با این روش از ترک کردن ناامید شده اند.

ترک اعتیاد فرآیند پیچیده ایست که نیاز به پزشک متخصص، روان پزشک، پرستار، مشاور و … دارد. که در صورت بروز هرگونه مشکل در مراحل ترک اعتیاد به ان رسیدگی شود.

ما در کمپ ترک اعتیاد رهپویان بیداری با دارا بودن کادر مجرب برآنیم تا علاوه بر ترک جسمی فرد، آن را از نظر روحی نیز آماده کنیم که وارد جامعه شود. تعهد و پیگیری برای به نتیجه رسیدن در روند درمان اعتیاد بسیار مهم است. باید توجه داشت که ترک و درمان اعتیاد بک پروسه ی سریع و آسان نیست. هر چه میزان مصرف و مدت مصرف مواد طولانی تر باشد پروسه ی درمان اعتیاد نیز طولانی تر است.

ترک اعتیاد علاوه بر ترک وابستگی جسمی نیاز به پیگیری و مشاوره و جلسات رواندرمانی پس از ترک کامل دارد. این جلسات بصورت مشاوره فردی و گروهی انجام می شود و در جهت پیشگیری از عود و بازگشت اعتیاد است. اکثر افرادی که اقدام به ترک اعتیاد در منزل می کنند پس از مدت کوتاهی بیماری اعتیاد آنها عود می کند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *