کمپ ترک اعتیاد کجاست؟

کمپ ترک اعتیاد یکی از بهترین راه حل ها برای ترک اعتیاد می باشد. راه های بسیار زیادی وجود دارد برای بحث ترک اعتیاد و یکی از آن راه ها کمپ ترک اعتیاد می باشد. در بحث خود کمپ ترک اعتیاد هم، کمپ های ترک اعتیاد زیادی وجود دارد که دارای امکانات مختلفی هستند. در این مکان ها فرد معتاد تا بهبودی کامل در این مراکز اقامت می کند. هر کمپ ترک اعتیاد نیز دارای روش های مختص به خود است. از جمله ی روش های مرسوم در این کمپ ها، کمپ های ترک اعتیاد ناگهانی یا سقوط آزاد هستند. این نوع ترک اعتیاد به ترک اعتیاد یابویی شناخته می شود.

در کمپ های ترک اعتیاد مواد مختلفی را می توان ترک کرد. از جمله ی این مواد می توان به تریاک، شیشه، ترامادول، کوکائین و …. اشاره کرد. البته در دنیای امروز روش های مختلفی وجود دارد بدون اینکه نیازی باشد به این مراکز کمپ ترک اعتیاد رجوع کنید. همچنین شما می توانید برای مشاوره در این زمینه با مرکز کمپ ترک اعتیاد ما در تماس باشید.

روش‌های ترک در کمپ ترک اعتیاد

در بحث کمپ ترک اعتیاد روش های مختلفی برای درمان استفاده می شود که البته روش های مورد استفاده برای هر فرد بسته به اینکه به چه نوع ماده ای اعتیاد دارد متفاوت می باشد. از جمله ی این روش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی هر یک می توانید به مرکز کمپ ترک اعتیاد رهپویان بیداری تماس بگیرید.

1.

روش یابویی

یک اصطلاح رایج در روش های ترک اعتیاد می باشد که در زیر بیشتر به آن پرداخته می شود.

2.

ترک سنتی در کمپ ترک اعتیاد

در این روش دوز مصرف را بررسی می کنند. دوز مصرفی مواد به تدریج کاهش پیدا می کند تا فرد کاملا پاک شود. در این روش برنامه ریزی بسیار اهمیت دارد.

3.

ترک با استفاده از متادون

این روش شباهت زیادی با روش ترک ناگهانی دارد با این تفاوت که متادون جایگزین ماده ی اعتیادآور اصلی می شود. هدف اصلی کمتر آسیب دیدن فرد معتاد و خانواده و اطرفیان است. اما باید به خاطر داشته باشید که اگر این روش به صورت خودسرانه استفاده شود می تواند اثرات بدی بگذارد.

4.

روش سم زدایی در کمپ ترک اعتیاد

این روش مخصوص افرادی می باشد که از دوز مصرفی مواد زیادی استفاده می کنند. داروهای مصرفی در این روش در کمپ اعتیاد بسیار قوی است و موجب بی هوشی بیمار می شود.

اهداف مراکز و کمپ‌های ترک اعتیاد

اهدافی که در مراکز کمپ ترک اعتیاد در نظر گرفته می شود باید مو به مو مورد بررسی قرار بگیرد. داشتن فضای آرام در کمپ ترک اعتیاد یکی از نکاتی می باشد که باید قطعا توجه ویژه ای به آن کرد. این که بیماران در فضایی آرام و به دور از تنش و سرشار از احترام باشد بسیار مهم است. این فضا باید به گونه ای باشد که بیمار احساس کوچک بودن و بی ارزش بودن نکند تا انگیزه برای اعتیاد مجدد پیدا نکند.

نکته ی بعدی که باید به آن توجه داشت باید این را در نظر گرفت که درون محیط کمپ ترک اعتیاد مواد مخدر یافت نشود. همچنین فرد بیمار باید بتواند خیلی راحت با خانواده ی خود ملاقات کند. یکی دیگر از اقدامات درون کمپ فراهم کردن محیط آموزشی است تا بعد از گذشتن دوره ی درمان با داشتن مهارت برای امرارمعاش وارد جامعه شود.

کمپ ترک اعتیاد غیرمجاز

حتما تا به حال تصاویر و فیلم هایی از این کمپ ها مشاهده کرده اید و اینکه در این مراکز با بیمار چگونه برخورد می شود و این اصلا مناسب و در شان این بیماران نیست. در این کمپ ها غذای مناسبی به بیماران داده نمی شود و فضا بسیار محدود و آلوده می باشد. در صورت استفاده از این کمپ ها مشاهده شده است که حتی بیمار دست به خودکشی نیز زده است و یا حتی از مرکز فرار کرده است. برای آگاهی بیشتر می توانید با کمپ ترک اعتیاد رهپویان بیداری اشاره کرد.

کمپ ترک اعتیاد مجاز

این کمپ ها زیرنظر سازمان بهزیستی هستند و از آن مجوز دارند. این مراکز کاملا از روش های علمی برای ترک اعتیاد استفاده می کنند و تماما بررسی می شود مراحل ترک اعتیاد. البته برخی از این مراکز نیز گاهی جرایمی انجام می دهند از این رو باید قبل از انتخاب کمپ ترک اعتیاد برای مریض خود، به خوبی در این زمینه پرسوجوی لازم را انجام دهید.

کمپ ترک اعتیاد

ما در کمپ ترک اعتیاد رهپویان بیداری در تلاشیم تا محیطی را فراهم کنیم تا بالاترین کیفیت ممکن باشد، به همی علت می باشد که کمپ ترک اعتیاد رهپویان بیداری جزو کمپ های ترک اعتیاد برتر کشور می باشد. ما در اینجا نیازهای بیماران را به خوبی شناسایی و درک می کنیم و همواره در تلاشیم تا برای آن ها بهترین ها را فراهم کنیم. از نظر هزینه های کمپ نیز همگی طبق تعرفه های بهزیستی می باشد و هیچ جای نگرانی نیست چون دائما زیر نظر بهزیستی فعالیت می کنیم و تمام مجوزهای مورد نیاز را نیز از این سازمان داریم. علاوه بر بیماران ما برای خانواده های آن ها نیز جلساتی را ترتیب می دهیم تا آن ها را آگاه کنیم.
همواره بیماری اعتیاد یکی از مشکلاتی بوده است که گریبان گیر برخی خانواده ها می شود. جای تاسف است که بگویم تعداد زیادی از مردم کشور درگیر این بیماری هستند. باید بدانید که ما اعتیاد را یک بیماری می دانیم و برای درمان این بیماری راه حل های بسیار مطمئن و قوی ارائه می دهیم.
اما همواره وقتی بحث از ترک اعتیاد می شود می گویند که آیا این کمپ های ترک اعتیاد مفید هستند؟
ما بر این باور هستیم، بهترین شیوه برای درمان اعتیاد رفتن به کمپ های ترک است. در کمپ ترک اعتیاد رهپویان بیداری هرآنچه که این بیماران و خانواده های آن ها نیاز داشته باشند برای آن ها فراهم می کنیم.

کمپ ترک اعتیاد

کمپ ترک اعتیاد

کمپ ترک اعتیاد رهپویان بیداری

درمان سوءمصرف مواد برای همه کسانی است که از مصرف مواد مخدر یا مواد شیمیایی رنج می برند.
ممکن است وابستگی جسمی قوی با برخی داروها ایجاد شود ، در صورت متوقف شدن علائم ترک . در برخی موارد ، ترک کردن ممکن است خطرناک باشد. ما با استفاده از یک سم زدایی ایمن و راحت در یک وضعیت مثبت و حمایتی را تأمین می کنیم.

هر دو داروهای قانونی و غیرقانونی ممکن است عادت آور باشند. در صورت استفاده از داروهای معتبر برای اهداف غیر پزشکی یا داروهای تجویز شده بیش از حد مورد استفاده قرار می گیرند ، می توانند باعث اعتیاد به مواد مخدر شوند.

علائم اعتیاد به مواد مخدر شامل موارد زیر است:

 • هوس غیرقابل کنترل برای دارو
 • علائم برداشت به همان روش محروم از دارو

مصرف مواد مخدر باعث ایجاد مشکلات مالی ، روابط ، کار یا بهداشت می شود ، اما هنوز هم ادامه دارد
انحلال اجتماعی و ریسک پذیری ، برای استفاده از مواد مخدر ، علائم اعتیاد است

درمان اعتیاد به مواد مخدر و الکل در کمپ ترک اعتیاد رهپویان بیداری

طغیان مواد مخدر ، کوکائین ، متامفتامین و داروهای مکمل به محل ، مسئله بهداشت عمومی وحشتناک را ایجاد کرده است.

توان بخشی دارو ، فرایند درمان پزشکی یا روان درمانی برای وابستگی به مواد روانگردان مانند الکل ، داروهای تجویزی و داروهای خیابانی مانند حشیش ، کوکائین ، هروئین یا آمفتامین است. هدف کلی این است که مریضان در صورت وجود وابستگی به مواد را متوقف کرده و سوء مصرف مواد را متوقف کنند تا از عواقب روانی ، حقوقی ، مالی ، اجتماعی و جسمی که می تواند بوجود آید ، به ویژه در اثر سوء استفاده شدید.

درمان شامل داروهای افسردگی یا اختلالات تکمیلی ، مشاوره توسط متخصصان و به اشتراک گذاری تجربه با معتادان است.

درمان اعتیاد به الکل در کمپ ترک اعتیاد رهپویان بیداری

الکل شایعترین دارویی است که امروزه مصرف می شود. مصرف مقادیر زیاد الکل به طور مرتب می تواند باعث شود بدن به الکل وابسته شود. لرزش غیر ارادی 5-6 ساعت پس از آخرین نوشیدنی شما (“لرزیدن”) یکی از علائم ترک الکل است که می تواند خطرناک باشد. علائم عقب نشینی می تواند باعث شود که الکلی ها دوباره بنوشند ، برای مقابله با برداشت. چرخه نوشیدن بیشتر برای جلوگیری از ترک اعتیاد به الکل است.

درمان اعتیاد به مواد مخدر در کمپ ترک اعتیاد رهپویان بیداری

وابستگی به مواد مخدر می تواند بی گناه باشد ، با داروهای تجویز شده توسط پزشك یا قاتلانی كه به دنبال آن آسیب دیده اند. بعضی اوقات حتی استفاده نادرست از داروهای بدون نسخه منجر به سوء مصرف مواد و وابستگی مداوم یا حتی اعتیاد می شود.

مرکز درمانی بهترین جایگزین شما برای سم زدایی پزشکی عالی و پرمصرف از وابستگی به مواد از جمله کوکائین ، هروئین ، بنزودیازپین ها ، مواد مخدر ، داروهای مطالعه و داروهای ADHD ، قاتلان درد ، داروهای اضطراب ، متادون ، قرص های خواب ، سابوکسان ، ماری جوانا ، زاناکس ، مورفین یا هر قرص تجویز مکمل.

درمان اعتیاد به هروئین در کمپ ترک اعتیاد رهپویان بیداری

ترک هروئین یکی از مسائل پر کاربرد در ترک اعتیاد می باشد. هروئین بی قید و شرط اعتیاد آور است. استفاده با جرائم خرد و خشونت آمیز همراه است. هروئین معمولاً تزریق می شود ، بنابراین استفاده از وکتور برای انتقال HIV / AIDS و هپاتیت است. از آنجا که ارزان تر است که هنوز یک رساله عالی برای مسکن های معتبر ارائه می دهد ، هروئین ممکن است در هر ثانیه برای مصرف کنندگان که نمی توانند از پس آن بروند یا تجویز نشده باشد ، در نظر گرفته شود.

افیون یک ماده ضد درد مواد مخدر (قاتل درد) است که از خشخاش آسیا تهیه شده است. مورفین و مشتق آن “هروئین” مواد افیونی هستند. مواد مخدر مواد مخدر ساخته شده توسط انسان است. برخی از مواد شیمیایی موجود در مواد افیونی مصنوعی هستند. در طبیعت یافت نمی شود OxyContin ، OxyNEO ، OpanaER و متدون رایج ترین مواد مخدر مصنوعی هستند.

مواد افیونی و مواد افیونی اغلب به صورت متناوب مورد استفاده قرار می گیرند. آنها همه چیز مسکن های بسیار اعتیاد آور هستند. OxyContin ، Perdue Pharma ، اولین داروی مخدر به عنوان “هروئین مصنوعی” شناخته شد.

درمان اعتیاد به متادون در کمپ ترک اعتیاد رهپویان بیداری

متادون یک افیون مصنوعی با قیمت مناسب (مواد مخدر) است. این دارو به عنوان داروی ضد درد (مسکن) و به عنوان داروی مسکن برای وابستگی به مواد افیونی مورد استفاده قرار می گیرد. کوویدین (که قبلاً مالینکرودت) بود ، تولید کننده اصلی کشورهای عضو (متادوز) است. نامهای دیگر Symoron ، Dolophine ، Amidone ، Methadose ، Physeptone ، Heptadon است

وظایف افراد بعد از مرخص شدن فرد معتاد از کمپ ترک اعتیاد چیست؟

افراد معتاد بعد از اینکه از کمپ ترک اعتیاد مرخص می شوند هنوز خطر بازگشت به اعتیاد آن ها را تهدید می کند. این بازگشت پذیری می تواند با رفتار اطرافیان کنترل شود و مشکل برطرف شود.

خانواده ها نقش مهمی در این امر دارند از این رو بهتر است باهم یک جلسه بگذارند و تمام حد و حدود را بررسی کنند. خطوط قرمز را روی کاغذ نوشته و وظایف را بین خود تقسیم کنند. خانواده ها همچنین می توانند از مسئولان کمپ ترک اعتیاد بخواهند که آن ها را راهنمایی کنند.

نکته مهم این است که فرد معتاد بعد از درمان در کمپ ترک اعتیاد و بازگشت به جامعه احساس تنهایی نکند. اگر به یک باره توجهات از روی فرد بیمار برداشته شود ممکن است فرد احساس سرخوردگی کند.

خانواده ها نباید انتظار داشته باشند که فرد معتاد پس از درمان مانند یک فرد عادی با جامعه برخورد کند و تمام رفتارش قابل کنترل باشد. خانواده همچنان باید فرد معتاد را زیر نظر داشته باشند و از آن حمایت کنند.

در کمپ ترک اعتیاد فرد بیمار با ورزش همراه است و همچنین در آنجا دوستانی پیدا می کند که می تواند در روحیه آن تاثیر داشته باشد. وقتی از آنجا نیز خارج می شوند باید اینگونه باشد و از ورزش نباید فاصله بگیرند.

7 دیدگاه در “کمپ ترک اعتیاد

 1. معصومه جلیلی گفت:

  سلام به نظرتون کمپ ترک اعتیاد واجبه یا خونه هم میشه ترک کرد؟ چ خدماتی و کارهایی در کمپ ترک اعتیاد انجام میشه که در خانه نمیتوان انجام داد؟ ممنون میشم پاسخ بدین که بتونیم تصمیم دقیق تری راجب رفتن به کمپ ترک اعتیاد بگیریم

 2. پوریا صادقلو گفت:

  البته که کمپ ترک اعتیاد مناسب تر هستش. در خانه اون ویژگی هایی که محل ترک باید داشته باشه فراهم نیست و بجز این داروهایی نیاز هست که زیر نظر پزشک باید تجویز شود.

 3. علی گفت:

  کمپ اعتیاد شما دارای محیط باز هم هست ؟

 4. پوریا صادقلو گفت:

  البته. کمپ ترک اعتیاد رهپویان بیداری تمام استاندار های مورد نظر را از همه لحاظ دارا می باشد.

 5. حسن گفت:

  سلام وقتتون بخیر. از داروهای مجاز در کمپ ترک اعتیاد استفاده می کنید؟

 6. پوریا صادقلو گفت:

  در کمپ ترک اعتیاد رهپویان بیداری فقط از دارو ها و روش های تایید شده ی جهانی استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *