درباره ما

مرکز ترک اعتیاد رهپویان بیداری ( کمپ ترک اعتیاد ) دارای مجوز رسمی به شماره شناسه 7578178 از سازمان بهزیستی میباشد و در زمینه خدمات ترک اعتیاد و درمان سوء مصرف مواد مخدر در دو بخش مجزای آقایان و بانوان در استان تهران فعالیت می نماید .

ما ایمان داریم که اعتیاد یک نوع بیماری است و کاملا قابل درمان است. نتیجه این ایمان پاک سازی و زندگی دوباره ده ها بیماری می باشد که از این مرکز مرخص و اکنون دارای زندگی پاک و موفقی هستند

روش درمانی

ترکیبی از روش های مشاوره و روان درمانی ، دوری از هر نو مخدر، روانکاوی و ایجاد انگیزش به زندگی پاک همراه با به کارگیری فعالیت های بدنی که در جهت دفع سریعتر سموم و ایجاد نشاط و شادابی بیمار، موثر است و همچنین مشاوره های خانوادگی جهت آموزش خانواده ها در  ارتباط با فرد درمان یافته و همچنین بازسازی ساختار شخصیت کاذب فرد معتاد از طریق آموزش اصول و مهارت های زندگی فردی و اجتماعی است.

رویکرد اصلی مرکز ترک اعتیاد رهپویان بیداری بر مشارکت با افراد بهبود یافته متمرکز است و از آنجا که هیچ فردی جز فرد درمان یافته نمی تواند بهترین انگیزه و راهنمای فرد بیمار باشد، بسیاری از راهنمایی ها توسط افراد درمان شده و موفق جامعه ارائه می شود. این مرکز با داشتن پزشک، روانشناس و مددیار اعتیاد و مددیار خانواده دوره دیده و ارائه خدمات تخصصی به بیماران، بصورت کاملا حرفه ای اقدام به درمان بیماران می نماید.برنامه درمانی ارائه شده در این مرکز درمانی به روش درمان غیر دارویی و  تحت نظر پزشک، روانشناس و مددیار اعتیاد و خانواده انجام می گیرد. در این روش با درنظر گرفتن تمامی جنبه های بیماری اعتیاد ( جسمی، روانی و روحی) در دوره ای 20 الی 30 روزه (قابل تمدید به دوره های بیشتر)، بر روی بیمار درمان صورت می گیرد.

با در نظر گرفتن اینکه جنبه جسمی این بیماری کوتاه مدت بوده و پس از گذشت دوره ای کوتاه قابل درمان است، بیشترین کار درمانی بر روی جنبه های روانی و روحی بیمار متمرکز می باشد. با برگزاری کلاسهای آموزشی و مشاوره های فردی و گروهی در کنار بازتوانی جسمی بیمار در طی دوره بستری، فرد بهبودیافته پس از ترخیص، آماده زندگی بدون مصرف مواد مخدر در کنار خانواده و جامعه می شود و با آموزش های صورت گرفته آگاهی فرد در زمینه چگونه پاک ماندن و سالم زندگی کردن افزایش می یابد و در نتیجه درمان ماندگاری بسیار بیشتری دارد. با توجه به اینکه محیط درمان نقش بسیار مهم و ویژه ای در درمان دارد، کمپ ترک اعتیاد رهپویان بیداری با لحاظ کردن نقش اثرگذار محیط در درمان اعتیاد توانسته است در این حیطه یکی از موفق ترین  مراکز اقامتی کوتاه مدت و دارای مجوز از سازمان بهزیستی می باشد و با دراختیار داشتن مجرب ترین مددکاران و تیم دوره دیده و متخصص، از این لحاظ از معدود مراکز مورد تائید سازمان بهزیستی کشور است.

مراحل درمانی

درمان بیماران و سیر بهبود ایشان عموما با علائم محدودیت از مصرف مواد آغاز می گردد که حدودا این مرحله ۱ هفته بطول می انجامد. در این مرحله فرد از مصرف هر گونه مواد مخدر و یا محرک خودداری میکند و در پایان دوره اول فرد به مرحله بیداری میرسد . در مرحله دوم ، دوره مشاوره ها و جلسات انگیزشی و روان کاوی و روان درمانی جهت آمادگی ورود  فرد بیمار درمان شده به جامعه آغاز می گردد .

تا قبل از ترک مواد مخدر ،مواد محرک یا مخدر به عنوان عاملی که نیازهای اساسی او را تا آن زمان تامین کرده است. خلائی در او به وجود می آورد. مشاور و درمانگر او در طول دوره کناره گیری  با عشق با او رفتار کرده و به او توجه می نماید و تلاش می کند خلا مواد را که تا قبل از درمان همه چیز بیمار بوده را با توجهات و مشاورات مهربانانه و دلسوزانه خود پر نماید. پس از دوره کناره گیری یا پرهیز اولیه دوستان تازه وارد به بخش آسایشگاه منتقل شده و در فضای گروهی که قبل از ایشان وارد چرخه درمان شده اند قرار میگیرند.

با توجه به اینکه نداشتن ناظم و برنامه و بی انگیزگی عمل کردن در زندگی بیماران اعتیاد یکی از عوامل اصلی عدم توانایی آنان در حفظ ماندگار بهبود محسوب میگردد، در برنامه های مرکز ، ساختار بخشی به صورت روزمره رهجویان را در مسیر بازسازی و مسؤولیت پذیری و تربیت ذهن و بدن قرار میدهد.

هزینه اقامت

هزینه اقامت به نوع و خدماتی که ارائه می گردد متفاوت است . هزینه اقامت طبق تعرفه سازمان بهزیستی برای یک دوره 4 هفته ای حدود 800 هزار تومان است . این هزینه شامل سه وعده غذایی و خدمات مشاوره و پزشک هم می باشد .

اما اگر مددجویان تمایل به استفاده از اتاق و خدمات vip دارند ، هزینه اقامت کمی بالاتر می باشد.

77