بلاگ

6 نکته ای که شما را مجبور به ترک هرگونه اعتیاد بد در 30 روز می کند

ترک هرگونه اعتیاد

ترک هرگونه اعتیاد چیزی است که هر کس می تواند در پی آن باشد. اعتیاد شرایطی است که وقتی فرد از ماده ای استفاده می کند یا به فعالیتی مشغول می شود ، بروز می کند که موقتا احساس خوشحالی می کند ، اما می تواند به تدریج سرکوب شود. همچنین شروع به مداخله در زندگی عادی آنها می کند. هر وقت شخصی شروع به نادیده گرفتن مسئولیت های روزمره خود کند ، چیزی اعتیاد آور می شود تا به فعالیت های انتخابی خود افراط کند. این می تواند روابط آنها را با خانواده ، همكاران و شرکای خود نیز كاهش دهد. یک معتاد ممکن است از این امر آگاه نباشد که فعالیت ها و رفتارهای آنها از کنترل خارج شده و تأثیر منفی بر اطرافیان خود می گذارد. آنها تنها پس از دیدن و تجربه مشکلات پیش آمده از اعتیاد ، از این واقعیت آگاه می شوند. نمونه هایی از این مشکلات عبارتند از: سلامتی بد ، مشکلات مالی ، روابط پرتنش و خشونت. خوشبختانه ، روش هایی برای شکستن اعتیاد و بهبودی کامل از آن وجود دارد. برای یادگیری چگونگی ترک هرگونه اعتیاد بد در 30 روز ، در ادامه مطلب زیر را بخوانید.

با فریب ذهن خود ، طرز فکر مناسب را برای بهبودی بدست آورید

در ترک هرگونه اعتیاد ، سخت ترین قسمت شکستن یک عادت بد شروع به ترک آن است. شروع همیشه بزرگترین چالش است. بزرگترین مرحله در واقع در ذهن شما اتفاق می افتد. تصمیم آگاهانه برای ضرب و شتم یک اعتیاد مهمترین مرحله است. بعضی اوقات ، فکر کردن برای ترک یک ماده یا فعالیت اعتیاد آور بسیار ارعاب کننده است. با این حال ، شما در واقع می توانید ذهن خود را فریب دهید. یک روش مؤثر در انجام این کار این است که به آن بگویید که شما فقط 30 روز به تغییر اعتیاد متعهد خواهید شد و در این صورت آزاد خواهید شد که به آن برگردید. این یک روش بسیار بحث برانگیز در مورد بهبود است اما کار می کند. ذهن شما را از بین می برد و طبیعت ارعاب کننده روند بهبودی را از بین می برد به گونه ای که دیگر به نظر سخت نمی رسد. پس از شروع دوره و 30 روز ادامه دوره ، متوجه می شوید که نمی خواهید دوباره به آن برگردید. شما یک روش زندگی راحت تر ، سالم تر و پر تحقق تر را کشف کرده اید.

نقاط ضعف خود را مشخص کنید

در ترک هرگونه اعتیاد مواقعی وجود دارد که شما ضعیف و مستعد بازگشت به اعتیاد خود هستید. این می تواند صبح درست بعد از بیدار شدن از خواب ، هنگام استراحت بین جلسات کار ، هنگام استرس ، در عصر درست قبل از خواب یا هر زمان دیگری که فشارهای جسمی ، عاطفی یا روانی دارید ، مقابله کند. هنگامی که نقاط ضعف خود را کشف کردید ، اطمینان حاصل کنید که درگیر یک فعالیت سازنده هستید. به عنوان مثال ، شما می توانید در این زمان ها مقداری میوه سالم میل کنید. همچنین می توانید برای پاک کردن ذهن خود پیاده روی کنید. علاوه بر این ، یک جلسه تعامل با گروه پشتیبانی شما همیشه مفید واقع می شود تا در نقاط ضعف خود به شما قدرت دهد. این یک روش مطمئن برای ضرب و شتم یک اعتیاد در کمتر از 30 روز است.

برای علامت پیشرفت خود از سکه ها استفاده کنید

می توانید دسته ای از 30 سکه را تهیه کنید و آنها را با یک نشانگر قابل شستشو 1 تا 30 برچسب بزنید. بعد از انجام این کار ، می توانید برای هر روز یک سکه در یک شیشه آب بیاندازید که بدون آنکه بخواهید به ماده یا رفتار اعتیاد آور خود بپردازید ، می روید. هرچه بیشتر بدون بازگشت به اعتیاد به قدیمی خود ادامه دهید ، بیشتر سکه های شما قادر به جمع آوری در شیشه هستند. اگر در یک روز لغزید ، باید تمام سکه ها را از گلدان بریزید و دوباره شروع کنید. فعالیت شروع دوباره از نظر روانی دردناک است. این باعث می شود تا ببینید که چقدر پیشرفت شما در حال خنثی کردن است. در نتیجه روش سکه در کمک به شما برای خلاص شدن از شر هرگونه اعتیاد در 30 روز یا کمتر بسیار مؤثر است. سکه ها بسیار مؤثر هستند زیرا وقتی آن را به سی روز می رسانید ، می توانید از آنها استفاده کنید تا خودتان چیز خاصی را خریداری کنید تا نشانه بهبودی شما باشد.

برای ترک هرگونه اعتیاد کتاب بخوانید تا مشغول شوید

یکی از ویژگی های فعالیت های اعتیاد آور یا مواد این است که هنگام بیکار بودن آنها بیشتر وسوسه می شوند. این زمانی است که احساس می کنید می خواهید به سمت آنها برگردید. در طول وقت آزاد ، یک کتاب را انتخاب کنید و بخوانید تا ذهن شما درگیر شود. بهترین ژانرها برای چنین لحظاتی کتابهای انگیزشی است. انتشارات زیادی وجود دارد که در واقع چگونگی بهبودی از اعتیاد را حل می کنند. چند نسخه از این کتاب ها را بگیرید و آنها را بخوانید. عادت به خواندن آنها در بین کارهای شغلی یا کارهای خود ایجاد کنید. این به شما کمک می کند تا در مسیر بهبودی بمانید و در سریعترین زمان ممکن اعتیاد را بزنید.

برای کمک به شما چند نفر همراه نزدیک پیدا کنید

به عنوان یک معتاد ، اولین چیزی که شما نیاز دارید پشتیبانی است. گاهی اوقات ، اعتیاد می تواند چنان عمیق شود که شما به تنهایی نمی توانید از آن خارج شوید. بنابراین ، اولین قدم برای ترک اعتیاد در 30 روز ، گرفتن گروهی از دوستان یا خانواده برای کمک به شما در ترک است. آنها وقتی شما احساس ضعف و مستعد بازگشت به اعتیاد می کنند ، شما را نگه دارند. بدین ترتیب ، گروهی از اعضای خانواده یا دوستان واقعی بدون اعتیاد را برای کمک به شما در ادامه مسیر هوشیاری دریافت کنید. آنها به شما كمك می كنند كه در مسیر بهبود خود به عقب نروید.

اطمینان حاصل کنید که در قبال کسی پاسخگو هستید

در دنیای شرکت ها ، یکی از محرک های اصلی عملکرد خوب پاسخگو بودن به یک بالاسری است. رئیس شما می گوید که اگر نتیجه ندهید ، کار خود را از دست خواهید داد. برای ترک هرگونه اعتیاد ، انجام همین کار مهم است. فردی را تعیین کنید که بتوانید در آن پاسخگو باشید. شما می دانید که این پیامدها کاملاً مخرب است. بنابراین ، فردی را انتخاب کنید که عاری از اعتیاد باشد. آنها می توانند عضو خانواده ، همکار ، درمانگر شما ، پزشک یا یک رهبر معنوی باشند. آنها باید کسی باشند که شما آن را دارای اقتدار بدانید. در دنیای بازیابی اعتیاد ، آنها به عنوان حامی شناخته می شوند.

اعتیاد یکی از مخرب ترین شرایطی است که می تواند فرد ، خانواده و دوستان آنها را تحت تأثیر قرار دهد. مراحل فوق می تواند به شما در بهبودی از هرگونه اعتیاد در 30 روز یا کمتر کمک کند. با قدرت ، قاطعیت و درسهایی که از این مراحل گرفته شده است ، می توانید اعتیاد خود را به پشت سر بگذارید و برگ جدیدی را برگردانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *